01.12.22 toimus Peipsimaa X Arengufoorum

01.12.22 toimus Peipsimaa X Arengufoorum

01.12.22 toimus Peipsimaa X Arengufoorum

01.12.22 toimus Alatskivi lossi sõiduhobuste tallis Peipsimaa X Arengufoorum „Edukas koostöö on edasiviiv jõud“, kus arutati Peipsimaa piirkonnaga seotud arendustegevusi ja koostöid ning kuulati inspireerivaid sõnavõtte. Samuti tunnustati üritusel piirkonna tublisid ettevõtjaid, inimesi ja sündmusi.

Ürituse esimeses pooles, pärast Peipsiääre valla arendusspetsialisti Kristina Virro tervitussõnu, tegid MTÜ Peipsimaa Turismi esindajad Kadi Ploom ja Kadri Kaio ülevaate Peipsimaal seni toimunust ja tulevikuplaanidest. Lõuna-Eesti Turismiklastri esindaja Kaia Lehtsaar rääkis põgusalt turismisihtkohtade arendusorganisatsioonide olemusest ning edasistest koostöövõimalustest. Maaturismi esindaja Raili Mengel tegi ülevaate tulevast Sauna-aastast 2023 ning puudutas oma sõnavõttudega turismimaailma edasist tulevikku.

Ürituse teises pooles motiveeriti publikut inspiratsiooniloengutega. Astra Mäerand, Mäerand Grupp OÜ esindaja, rääkis linnast maale kodukohta kolimisest ja ettevõtte loomisest. Peipsimaal rändamise kogemustest ja Metsa matkarajast tegi kaasahaarava ülevaate spordientusiastist maailmarändur Kertu Jukkum. MTÜ Estonian Autosport Events esindaja Urmo Aava rääkis Rally Estonia korraldamisest, kordaminekutest ning Peipsimaa kiiruskatsetest.

Foorumil tunnustati Peipsimaa parimaid neljas kategoorias, kus igas kategoorias anti välja Peipsimaa kuldkala. Konkursile oli esitatud üle kahekümne tegusa ettevõtja ja inimese. Aitäh märkajatele!

 

Kuldkalaga premeeriti järgmisi Peipsimaa tegijaid:

Parim turismiarendaja 2022 – Annika Oras / SA Kalevipoja Koda

Parim turismitegu 2022 – Pöörane täiskuuöösööming / Maitseelamuse koda

Parim turismiobjekt 2022 – RMK Alutaguse Rahvuspargi Külastuskeskus

Parim uustulnuk 2022 – Rally Estonia kiiruskatsed Peipsimaal / MTÜ Estonian Autosport Events

 

Arengufoorumi ettekanded:

Peipsimaa Turismi tegevused, Kadi Ploom&Kadri Kaio

Turismisihtkohtade arendusorganisatsioonide olemus, Kaia Lehtsaar

Koostöövõimalused Maaturismiga, Raili Mengel

Linnast maale tagasi juurte juurde, Astra Mäerand

Kogemused Peipsimaal, Kertu Jukkum

Rally Estonia korraldamine/Peipsimaa kiiruskatsed, Urmo Aava

 

Peipsimaa Turism tänab arengufoorumil osalejaid. On enesekindel tunne julgelt edasi liikuda, nähes, kui palju toetavaid koostööpartnereid (kohalikud omavalitsused, tegevusgrupid, turismiorganisatsioonid, ettevõtjad jm) meie ümber on. Anname endast parima, et edukas koostöö jätkuks ja Peipsimaa turismipiirkonnana veelgi areneks.

Peipsimaa Arengufoorumi korraldamist toetas Peipsiveere programm.

Fotod üritusest (Aive Tamm)