Peipsimaa Horvaatia õppereis 2018

Peipsimaa Horvaatia õppereis 2018

Peipsimaa Horvaatia õppereis 2018

Peipsimaa Horvaatia õppereis. Septembrikuus toimus Peipsimaa Koostööfoorumil õppereis Horvaatiasse. Külastati kohalike ettevõtteid, farme ja tootjaid ning mitmeid kala- ja mereandide kasvatusi. Leiti mitmeid erinevusi Peipsimaa piirkonnaga kuid ka väga palju sarnaseid murekohti.

Heal järjel on kohalikud väiketootjad ja köögi- ning puuviljakasvatajad. Nende jaoks on loodud suurepärased ühtsed müügipunktid, kuhu on ka rajatud mugav ligipääs möödasõitjatele.

Samuti on hinnatud ja arenevad väikesed pereettevõtted, kes kasvatavad toorainet kohapeal, ning töötlevad ja pakendavad ise. Seejuures pakuvad võimalust oma talus uudistada, süüa kohalike maitsete lõuna- või õhtusööki ning osta kohapealt kaasa isetehtud tooteid.

Horvaatia õppereis kokkuvõtteks tuldi mitmele heale ideele oma piirkonna arenguks, mis loodetavasti peatselt leiavad ka teostust.

Peipsimaa Horvaatia õppereisi koostööfoorumi puuviljad Peipsimaa Horvaatia õppereisi koostööfoorumi muuseumi külastus Peipsimaa Horvaatia õppereisi koostööfoorumi kalafarmid Peipsimaa Horvaatia õppereisi toidu tegemine

Peipsimaa Horvaatia õppereisi koostööfoorumi kaladehoidik