Kokkuvõte Peipsimaa Autoorienteerumisest Alutaguselt Setomaale

Kokkuvõte Peipsimaa Autoorienteerumisest Alutaguselt Setomaale

Kokkuvõte Peipsimaa Autoorienteerumisest Alutaguselt Setomaale

04.11.23 toimus Peipsimaal enneolematu sündmus: Peipsimaa Autoorienteerumine Alutaguselt Setomaale ehk seiklussõit Vasknarvast Värska. Ja seda kõike ühe päeva jooksul!

Seiklusmäng sisaldas endas nii orienteerumist, nuputamist kui ka füüsiliste ülesannete lahendamist. Mängu käigus õppisid osalejad tundma Peipsimaa ajalugu, piirkonda ning kohalikke inimesi. Mõned kontaktpunktid olid justnimelt koostöös kohalike ettevõtjatega, kes osalejad lahkelt vastu võtsid ja neile ülesande välja mõtlesid. Täname: Lammas ja Roos, Kohvik Õige Koht, Samovarimaja, Kavastu Parv, Räpina Loomemaja.

Orienteerumine algas Vasknarva sadama alalt ja finiš oli Värska Kultuurikeskuse parklas. Päeva juhtis parim päevajuht ehk legendaarne Kalev Kruus. Ekipaažid olid kahe- kuni viieliikmelised. Iga meeskond sai endale orienteerumiseks paberkaardi ja lisaks kasutati ka Nutilogi aplikatsiooni. MTÜ Peipsimaa Turism tegi korraldamisel koostööd Seiklusministeeriumiga. Aitäh, Joonas!

Üritus kujunes ülimenukaks! Osalejate list täitus paari päevaga, registreerumine oli juba omaette võidusõit! Võistlusele registreerus 48 ekipaaži, kokku ca 140 inimest. Koos teistega seiklesid rallipaar Urmo Aava/Janno Siitan ning ka 4x4Reisid pani end tavaliikluses proovile. Sündmuse tagasiside osalejatelt oli üdini positiivne.

Ettevõtmise eesmärk sai täidetud – Peipsimaa piirkonna kultuurilis-looduslik eripära ja kohalikud ettevõtjad said osalejatele tutvustatud ning ka väljaspool suvist hooaega suutsime tõestada, et Peipsimaa on maailma kõige mõnusam maa!

Ürituse link leitav siit

 

Orienteerumise tulemused:

  1. koht: Team Rally Estonia
  2. koht: Müller&CO
  3. koht: Heino ja Pojad

Tulemused leitavad ka siit

Kokkuvõttev video Peipsimaa Autoorienteerumisest on leitav siit / autor: Mihkel Notta

 

Peipsimaa Autoorienteerumise peatoetaja on Peipsiveere programm!

LISAKS:

Vuran.ee

Värska Originaal

Nurme Looduskosmeetika

Forss

Stokker Jõhvi

Hirveaia Veinikelder

Lammas ja Roos

Räpina Loomemaja

Latikas OÜ

Purtse Pruulikoda

Peipsi Saunad OÜ

Kadrina Mõis

Avikala

Germani Talu (Peipsi Kurk)

AITÄH TOETAJATELE!

 

Korraldajad: Kadri Kaio, Kerli Kangur