Peipsi Järvefestival 2023

Peipsi Järvefestival 2023

Peipsi Järvefestival 2023

Tule pardale! Unikaalne võimalus seilata üheskoos Eesti sisevetel 8 päeva järjest

Sisevete festival on „katuseks“ Peipsi Järvefestivalile ning Võrtsjärve festivalile. Peipsi järv ja Võrtsjärv on kaks Eesti suurimat sisejärve, mida ühendab Emajõgi. See omalaadne veetee on ligipääsmatu paljudele laevasõitjatele, sest puudub ühendus Läänemerega.  Selleks,et järvede tähtsust veelgi rohkem rõhutada, korraldatakse kahel suurimal sisejärvel ja neid ühendaval Emajõel 8-päevast sisevete seiklust.

Peipsi Järvefestivali laevastiku eesotsas seilab ajalooline lodi Jõmmu. Vasknarvast algav festivaliretk Peipsil kulmineerub neljandal päeval Tartus ja lõpeb 16.07 Värskas. Nii maad kui vett mööda saabuvad külalised saavad tutvuda kohalike traditsioonide ja maitsetega. Igal õhtul saab jalga keerutada hoolikalt valitud esinejate saatel.

Kui 12.07 kohtuvad Tartus Jõmmu ja Võrtsjärvelt saabuv kale Laura ning toimub järvede laevastike ühinemine, siis tervitab aluseid Tartu linnapea! Ajalooliste laevadega on eelregistreerides võimalik ühineda kõikidel paadiomanikel ja veealustega sõitjatel.

Peipsi Järvefestival 2023 fookuseks on ühildumine sauna- ja liikumisaastaga. Seoses sellega toimuvad asukohti tutvustavad matkad. Sadamates on külastamiseks erinevad saunad. Osa võtavad näiteks Peipsi Saunad, isegi Pärnumaalt pärit KÄRG ja Saunabuss, kes tulevad hea meelega mere äärest vahelduseks järvevõlusid nautima ning külastajatele saunamõnusid pakkuma!

Peipsi Järvefestivali toimumiskohad ja esinejad 2023:

09.07 Vasknarva – Marko Matvere ja Peep Raun
10.07 Mustvee – Marek Sadam
11.07 Kolkja – Matis ja Laurits Leima
12.07 Tartu – Tartu linnapea tervitussõnad
13.07 Luunja – Ülemakstud Rentslihärrad
14.07 Mehikoorma – Sada ja Seened
15.07 Räpina – Audru Jõelaevanduse Punt
16.07 Värska – Jaan Pehk

Saatelaevastiku registreerimine ja lisainfo Peipsi Järvefestivali kohta

Peipsi Järvefestival 2022 video

Fotod: Tom Zuravljov