PEIPSIMAA 10 Arengufoorum ja parimate tunnustamine

PEIPSIMAA 10 Arengufoorum ja parimate tunnustamine

PEIPSIMAA 10 Arengufoorum ja parimate tunnustamine

10. detsembril 2019 toimus Mustvee Kultuurikeskuses Peipsimaa Arengufoorum.

Arengufoorumi esimeses pooles tegi ülevaate Peipsimaal olnust ning 2020+ tegevustest Peipsimaa Turismi juhataja Kadi Ploom.  “Kümne aasta jooksul on Peipsimaast saanud tuntud ja atraktiivne turismisihtkoht, kuhu leiavad oma tee nii siseturistid kui külalised kaugemalt. Arvestades Peipsimaa potentsiaali ja head koostööd, tegutseme jõudsalt sihtkoha arendamisega ja külastaja numbrite suurendamisega.“ sõnab Kadi Ploom.
Peipsimaa puhul näeb edukas sihtkoht aina uute elamuste pakkumist võimaldavaid seoseid ning arendab end külastaja loogikast ja teekonnast. Turism on traditsioonidega nagu Peipsimaa, mille arendamiseks on pidevalt vaja värskeid kuid samas töötavaid ärilahendusi. Sihtkohtade tulevikust Eestis 2020+ rääkis EAS turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli.
Turism näitab jõulist kasvu ning kliendi ootused muutuvad pidevalt seega on oluline visata pilk peale tegutsevale ärimudelile. Turismiettevõtte e- õppeprogramm “Müügist juhtimiseni” andis ülevaate EAS turismiarenduskeskuse kliendisuhete juht Piret Koodi.
Unistuste täitumiseks ei ole mitte kunagi hilja ja sellele andis kinnitust Liina Pulges, kes on aidanud ellu viia nii enda kui ka teiste unistusi.
Peipsimaa on huvitav ja ilus piirkond ning kõige parem on seda avastada ilma autota. Tartu Rattaringlusest rääkis Tartu Linnatranspordi projektijuht Maarika Post ja loodusturismist, ratta rentimisest ning koostöö olulisusest kutsusime rääkima Frank Tuomineni Soomest.

Peipsimaa Arengufoorum, kus tunnustati esmakordselt Peipsimaa parimaid kolmes kategoorias, kus igas kategoorias anti välja 3 kuldkala. Konkursile oli esitatud enam kui kolmkümmend Peipsimaa tegusat ettevõtjat ja inimest. Kuldkalaga premeeriti järgmiseid Peipsimaa tegijaid:
Tegus Peipsimaa Turismiarendaja 2019
• Liis Lainemäe
• Natalja Tumanova
• Leo Kütt
Tubli Peipsimaa Turismitegu 2019
• Peipsi Toidu Tänav 175 km
• PEIPSI JÄRVEFESTIVAL
• Peipsi Romantika
Atraktiivne Peipsimaa Turismiobjekt 2019
• Alutaguse juust OÜ
• Peipsimaa muuseum
• GERMANI TALU OÜ

Parima turismiobjekti kategoorias kuldkala saanud Peipsimaa muuseumi ekspositsiooni looja Veronika Kookmaa sõnab südamlikult “Olen väga tänulik selle tunnustuse üle ja samuti ka kogu Peipsimaa muuseumi meeskond, kes lõi kaasa selle muuseumi tegemisse. Emotsioon on ülev, kõik inimesed, kes saalis istusid on kõik kuldkala väärt, pannes iga päev suure panuse Peipsimaa arengusse. Kõik teevad seda suure hinge ja armastusega. Meil on vedanud, et Peipsimaa on nii rikas oma kultuuri, looduse ja inimeste poolest. Meil on kõik olemas! Midagi ei pea pastakast välja imema, kõik on olemas ja tuleb lihtsalt maast ideed ülesse korjata. Ja neid on veel oi, kui palju! Peipsimaa turismiettevõtjad on väga õnnelikud, et selline kõikiühendav organisatsioon on loodud ja see on toiminud 10 aastat suurepäraselt. Sellest on palju kasu!”

Peipsimaa Turism tänab kõik ettevõtjaid, kohalikke omavalitsusi, LEADER tegevusgruppe ja piirkonna särasilmseid inimesi!
Fotod: Tom Zuravljov

Ettekanded:
Peipsimaal tehtud 2019; Peipsimaal tulemas 2020 – Kadi Ploom
Sihtkohtade tulevik Eestis 2020+ – Margus Sameli
Visit Estonia tegevused; E-akadeemia; – Piret Koodi
Ärimudelite toetus – Piret Koodi
Inspiratsiooniloeng “Unista suurelt!” – Liina Pulges
Nature tourism and the importance of cooperation – Frank Touminen
Tartu rattaringlus – senised õppetunnid ja tuleviku väljakutsed – Marika Post