Peipsimaa pärandirada kutsub seiklema ning kohalike pärandihoidjatega tutvuma

Peipsimaa pärandirada kutsub seiklema ning kohalike pärandihoidjatega tutvuma

Peipsimaa pärandirada kutsub seiklema ning kohalike pärandihoidjatega tutvuma

Peipsimaa keele- ja kultuuripärandit tutvustav projekt ER 193 Heritage Hunters on kaasa aidanud mitmete põnevate piirkonda tutvustavate materjalide loomisele. Piirkonna kultuuripärandiga saab tutvuda näiteks kaardimängu „Peipsimaa memoriin“, orienteerumismängu „Pärandiküttide avastusrada“ ja Peipsimaa pärandiraja persoonilugude vahendusel.

Keele- ja kultuuripärandi säilimisel on oluline ülesanne selle kandjatel. Kohalike inimeste elu ja tegemised pakuvad huvi väga paljudele. See sai ka ajendiks seitsme lühikese videoklipi loomisele. Peipsimaa Turism uuris Peipsimaa eri piirkondade inimestelt, miks nad tegelevad sellega, millega nad tegelevad, ning filmis ja monteeris kokku lühilood, mis on seotud pärandiga. Lühiklipid on kättesaadavad Visit Peipsi Facebook’i lehel ning Youtube’i kanalil: https://www.youtube.com/channel/UCP3xZfBlqUHBa7Hta98Ulrw.

Lühivideote vahendusel tutvustatakse Peipsimaa pärandirajaga seotud persoone. Need on inimesed, kes on Peipsimaa pärandkultuuri toimimiseks panustanud väga palju. Pärandihoidjate seast leiab nii vöökuduja kui ka näiteks rääbisesoolaja.

Lisaks ootab järgnevad viis aastat külastajaid Peipsimaa kultuuri ja keelerikkust tutvustav pärandiküttide orienteerumismäng. Mäng on mõeldud lastele, noortele, peredele, gruppidele ja  seltskondadele, kellel on huvi jahtida nähtavaid ja nähtamatuid aardeid. Peipsi Koostöö Keskuse loodud pärandiküttide avastusrada on avatud kõikidele huvilistele! Radadel võib kohata väikseid mõistatusi, mille ületamisel tublimaid ka premeeritakse.

Peipsimaa pärandirada saab avastada asukohapõhise rakenduse Navicup abil. Mänguga saab liituda aadressil: https://app.navicup.com/3631.

Rohkem infot projektist https://ctc.ee/projektid/kaimasolevad-projektid/heritage-hunters

Rahastaja: Eesti EL välispiiri programm.
Projekti Heritage Hunters – Peipsiland Heritage Trail joint marketing kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames.