Peipsimaa turismiarendajad ja ettevõtjad messimaratonil

Peipsimaa turismiarendajad ja ettevõtjad messimaratonil

Peipsimaa turismiarendajad ja ettevõtjad messimaratonil

Traditsiooniliselt algab turismiinimeste aasta messidel osalemisega. Peipsimaa turismiarendajad ja ettevõtjad osalevad igal aastal turismimessidel Leedus, Lätis ja Eestis koos Lõuna-Eesti maakondadega ning tutvustatakse Peipsimaal toimuvat.
Adventure 2019 toimus 25.-27. jaanuaril Vilniuses, kus Peipsimaa esindajad tutvustasid Peipsimaa turismivõimalusi ning sihtpunkte suheldes personaalselt külastajatega, jagades oma isiklike kogemusi ning elamusi. Messil esindasid Peipsimaad: Peipsimaa Turism, Sibulatee, Alatskivi lossi restoran ja sviidi ning Mustvee valla esindajad.
Külastajatele olid degusteerimiseks Alatskivi mõisamiatsete veinid, Alatskivi lossi sibulamoosid ja Germani “Peipsi hapukurk”. Leedu messi külastajad olid küll Eestis käinud, kuid põhiliselt kas Tallinnas või saartel. Peipsimaa on nende jaoks uus ja põnev koht, mida külastada.
Balttour 2019 toimus 01.-03. veebruaril Riias, kus tutvustati Peipsimaad läbi Peipsimaa maitsete. Messil sai proovida Alatskivi mõisa veine, Peipsi kurki, Alatskivi lossi sibulamoosi ning OÜ Latika kalatooteid. Läti külastajad on juba väga teadlikud ja tunnevad hästi Peipsimaa piirkonda. Palju küsiti, et mida uut meil on pakkuda ja millega üllatame. Tutvustasime Peipsimaa üritusi ja uusi põnevaid tegevusi, millega oma Läti külastajaid kostitada.

Tourest 2019 toimus 08.-10. veebruaril Tallinnas, kus Peipsimaa tutvustas oma piirkonda eelkõige läbi maitsete. Maitseelamusi pakkusid Räpina Loomemaja, Alatskivi mõisa maitsed ning Alatskivi lossi restoran. Reedesel päeval, kui messi külastavad enam reisikorraldajad, oli Peipsimaa Turismil võimalus osaleda B2B workshopil ja tutvustada Peipsimaa puhkusevõimalusi üheteistkümnele reisikorraldajale.
Peipsimaa Turismi juhataja Kadi Ploom sõnab: “Tourest messi raames toimunud välisostjate kohtumine andis turismimessil osalemisele hoopis suurema lisandväärtuse Peipsimaa tutvustamisel. Kui saame Tallinnas oma kodumessil suhelda ja tutvustada oma piirkonda enam kui paarikümnele reisikorraldajale või ajakirjanikule, siis tõstame sellega Tourest messi täiesti uuele tasemele.
Reisikorraldajate kõige suurem huvi on just päeva- või kahesed reisid Tallinnast kaugemale. Üks väga ehe näide Eckerö ja Viking Line esindajatelt on, et täna vajavad nad täiesti uut lähenemist Soome turistide Eestisse toomiseks. Just ühe- ja kahepäevased elamusereisid Peipsi äärde loob võimaluse pakkuda naabritele uusi kogemusi ja põnevaid elamusi.

Peipsimaa turismimessil osaleja Peipsimaa turismimessil osaleja ja turismiarendajad Peipsimaa turismiarendaja esitlus Peipsimaa turismiarendajad koos