Peipsimaa Valgusretked

Peipsimaa Valgusretked

Peipsimaa Valgusretked

Peipsimaa valgusretked. Alates oktoobrist kuni detsembrini korraldas Peipsimaa Turism koostöös kohalike ettevõtjatega Peipsimaal 7 valgusretke. Esimene matk toimus 17. oktoobril ja sealt edasi viis igal laupäeval kohalik giid matkahuvilisi 3-5 km pikkusele matkale, mis kestis orienteeruvalt 3 tundi. Matka giid pajatas matkalistele seiku külastatavate paikade ajaloost, kujunemisest, traditsioonidest ja põnevatest faktidest. Kogu teekonnale andis visuaalse efekti valgusallikatena kasutatavad laternad ja matka lõpus valgustatud lõkkeplats. Peale igat matka ootas matkaselle soe tee ning toidulaua katsid Peipsimaa ettevõtjad, kes muidugi pakkusid parimaid hõrgutisi kohalikust toorainest.

Matkade eesmärgiks oli näidata, kui imeline ja mitmekülgne on Peipsimaa loodus ning võimalust kogeda metsa müstilisust, erakordsust ja vaadata kuidas valguse puudumine mõjutab meie meeli. Matkade raames külastati erinevaid matkaradasid Peipsimaal, mis olid jõukohased kõigile liikumist armastavatele inimestele. Sügis on turismimaastikul üsna vaikne aeg ja valgusretked on hea võimalus elavdada piirkonna turismi ka madalhooajal.

Peipsimaa valgusretk Peipsi järve ääres Peipsimaa valgusretk Peipsi järve ääres küünaldega Peipsimaa valgusretk küünaldega Peipsimaa valgusretk Peipsi järve ääres küünlaga