Toimus Peipsi Järvefestivali arendusprogrammi I moodul

Toimus Peipsi Järvefestivali arendusprogrammi I moodul

Toimus Peipsi Järvefestivali arendusprogrammi I moodul

4. märtsil toimus Peipsi Järvefestivali arendusprogrammi I moodul. I mooduli teemaks oli strateegiad ja arenguplaanid, kus esinejateks olid erinevate ürituste korraldajad ja nende edulood. 

Arendusprogrammis oodati osalema Peipsimaa turismiettevõtjaid ja aktiivseid kaasamõtlejaid, kus kõik osalejad said vahetada mõtteid ja uusi ideid, kuidas oma tegevusi nähtavamaks muuta ja Peipsi Järvefestivali üheskoos arendada. Seoses COVID-19 levikuga ja valitsuse otsusega toimus arendusprogrammi I moodul Zoom keskkonnas.

Alustuseks tutvustasid Aive Tamm ja Kadi Poolm Järvefestivali läbi viie aasta ja arenguplaane 2021. aastaks ning Peipsi Järvefestivali uuringu kokkuvõtte. Seejärel rääkis Ülle Pärnoja Seto Kostipäiväst –  mis see annab piirkonnale ja kuidas kohalikud ja külalised on ürituse vastu võtnud. Anneli Kikkas firmast 360kraadi rääkis, kui oluline on ürituse korraldamisel meeskonnatöö ja rollide jaotus.

Peale lõunase aja juhatas sisse Maido Ruusman, kes rääkis üritusturunduse rollist omavalitsuse arendustegevustes. Seejärel sai sõna Reve Lambus Maainfost, kes seletas lahti Avatud talude päeva fenomeni. Ly Johansen MTÜst Kärdla Kohvikutepäeva eestvedaja rääkis, mis on olnud Kärdla kohvikute päeva fenomen ja mis saab nüüd edasi.

Kogu päeva vältel sai teha ettepanekuid Padleti keskkonda. Mõtteid ootame Pedleti keskkonda kuni 12. märtsini. Pane oma mõtted kirja, tasuks saad veel ägedama ürituse juba 7-16 juuli 2021.

Ettekanded:

Peipsi Järvefestival- Kadi Ploom

Peipsi Järvefestivali uuringu kokkuvõte

Seto Kostipäiv – Ülle Pärnoja

Sündmuste korraldamine- Anneli Kikkas

Tõrva suurüritused – Maido Ruusmann

Avatud Talude päev- Reve Lambus

Kärdla Kohvikute päev- Ly Johansen

 

Peipsi Järvefestivali koolitusprogrammi korraldamist toetavad LEADER tegevusgrupid: Piiriveere Liider, Peipsi-Alutaguse Koostöökoda, Jõgevamaa Koostöökoda, Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu. Samuti Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet ning Euroopa Merendus- ja Kalandusfond.